Haar Italiaanse roots zijn onmisbaar aanwezig in haar werkwijze

Rachel Valigora
Mend Your Mind

Met Mend Your Mind maakt Rachel Valigora jongeren weerbaar en veerkrachtig, zodat ze zich goed staande kunnen houden in onze maatschappij die steeds meer van ze vraagt. Daarvoor gebruikt ze een bijzondere mix van mentale coaching en sport.

Rachel heeft het temperament en de uiterlijke kenmerken van een Italiaanse schoonheid. Het bloed dat door haar aderen stroomt, is niettemin van uiteenlopende afstamming. Ze werd geboren in Rotterdam van een Italiaans-Tsjechische vader – geboren en getogen in Marseille – en een Nederlandse moeder van Joodse origine.

Gaandeweg haar leven komt de sportieve ondernemer door vallen en opstaan steeds dichter bij haar gevoel. De grote doorbraak hierin ervaart ze als ze op haar vijfenvijftigste kiest voor een meerdaagse leiderschapstraining. Deze blijkt een stuk zwaarder dan ze op voorhand verwacht. “Het was eigenlijk net een Kamp van Koningsbrugge”, lacht ze. “Ik trof mijn puurste ik in die weken. De fysieke uitdagingen vergen ook het uiterste van je mentale vermogens. Ik besefte dat ik van deze ervaring een leven lang profijt had gehad als ik deze als kind al had kunnen meemaken.”

Deze gedachte laat haar niet los. Rachel is op dat moment marketing en communicatie adviseur voor (semi)overheden in diverse sectoren. “Ik werd me er heel sterk bewust van dat ik meer wil betekenen voor onze jeugd. Zij zijn immers de volwassen maatschappij van de toekomst.” De alleenstaande moeder van drie jongens neemt dan ook een moedig besluit. Ze kiest voor een carrièreswitch en richt Mend Your Mind op. Ze volgt diverse relevantie gecertificeerde opleidingen en cursussen om integraal met jongeren te kun￾nen werken. Dit jaar studeert ze af als mental coach en trainer in Boksend Opvoeden en rondt ze een training af, waarin boksen wordt gecombineerd met systemisch werken.

“Eigenlijk is mijn onderneming ontstaan vanuit een eigen gemiste behoefte. Ik gun de jongeren van nu de handvatten die ik heb gemist om alle ups en downs van het leven al vroeg te kunnen trotseren. Daarbij focus ik me op twaalf- tot en met achttienjarigen, op de jeugd waar de vlam onder de pubertijd aangaat of al vol in proces is.” Volgens Rachel is dat het moment om je rugzak te vullen met positieve bagage, om aan je mindset te werken. “Andere gedachten leiden tot andere gevoelens en uiteindelijk tot gedragsverandering. Het is fijn om al jong te leren hoe je in een veilige omgeving kwetsbaar mag zijn. In verbinding met jezelf, met anderen en met wederzijdse steun, vind je altijd de moed om door te gaan.” In haar coaching past ze een milde vorm van bijvoorbeeld bootcamp of boksen toe, waardoor jongeren zowel fysiek, mentaal als emotioneel kunnen groeien.

“In mijn ideale wereld is mentale vorming een structureel onderdeel van de lesstof op middelbare scholen. Alles wat ik nu onderneem, zijn de bouwstenen om dat doel te bereiken. Al besef ik me dat de weg daarnaartoe nog lang is.”

De levenslustige Rachel heeft altijd interesse in de levensverhalen van anderen. Volgens haar kan je ook daarvan leren. Zelfkennis en zelfreflectie zijn daarbij voor haar essentieel. “Ik vul het liefst zo vaak mogelijk een lange borreltafel met mensen die hun verhalen willen delen in een gezellige sfeer.” Aan de arm van Rachel prijkt een armband met de Hebreeuwse uitspraak ‘Tikkun Olam’. Naar dat motto leeft en werkt ze: “Ik wil de wereld een beetje beter maken.”

Wil jij ook jouw verhaal plaatsen in de volgende glossy?

Ja, ik wil een vrijblijvende bel-afpsraak
Inspirerende verhalen
van zakenvrouwen