Alles wordt tot in de puntjes verzorgd inclusief de voor- en nazorg in Nederland

Ilona Benders
IM Medical Travel

Naast een sterke binding met Turkije heeft Ilona Benders, eigenaar van IM Medical Travel, uitstekende ervaringen met medische en cosmetische behandelingen in Turkse klinieken. Ze werkt daar zelf jarenlang in een privékliniek. Sinds 2011 begeleidt ze mensen uit Nederland en België die vanwege de zeer goede prijskwaliteitverhouding naar Izmir gaan voor een esthetische ingreep.

Cosmetische ingreep in Turkije

IM Medical Travel ontzorgt mensen die voor een tandheelkundige behandeling, oogheelkundige behandeling, haartransplantatie of cosmetische ingreep naar Turkije willen reizen. “We regelen de reis, het verblijf en de transfers in Izmir, maar we zorgen ook dat een hostess 24/7 paraat staat om mensen te begeleiden en gesprekken te vertalen. Alles wordt tot in de puntjes verzorgd, inclusief de voor- en nazorg in Nederland.”

Privékliniek

“Geïnspireerd door een aantal vriendinnen die animatiewerk in het buitenland wilde gaan doen, heb ik na mijn studie Maatschappelijk Werk gesolliciteerd naar de functie van hostess. Vervolgens ben ik gaan werken in de gezellige badplaats Kusadasi aan de Egeïsche kust. Een jaar later leerde ik mijn inmiddels ex-man kennen en we hebben lange tijd met veel plezier in Turkije gewoond”, aldus de Tilburgse. “In de privékliniek waar ik later werkte, ving ik de buitenlandse patiënten op. Zo is het idee ontstaan om medische trips te gaan organiseren. Ik had immers een heel netwerk van deskundige professionals opgebouwd en ik spreek de Turkse taal vloeiend.”

IM Medical Travel

De ideeën krijgen vaste vorm wanneer Ilona met een dame uit Alkmaar het plan uitwerkt. Deze dame emigreert naar Amerika op het moment dat Ilona terugkeert naar Nederland. Daar zet ze in 2018 zelfstandig een agentschap op. “Ik moest samen met mijn twee kinderen opnieuw beginnen. Doordat ik twaalf jaar in Turkije had gewoond, had ik hier geen sociaal leven meer. Ik ben eerst fulltime begonnen met een baan bij Jeugdbescherming. Een lastige uitdaging als je naast een fulltime baan en de opvoeding druk bent met het bellen, mailen en organiseren van reizen en consultatiedagen.”

Volledige begeleiding

Hopelijk verschuift binnen enkele jaren de tijdsindeling van haar werk en wordt IM Medical Travel de hoofdmoot. Het voor- en najaar zijn nu al druk en Ilona geniet van het contact met zeer verschillende mensen. Ze kent de artsen persoonlijk. Ze vindt oprechte aandacht en interesse ook heel belangrijk. Bovendien beschikt ze over een bovenmatig organisatietalent. “Het is toch een grote stap om naar Turkije te gaan voor een ingreep. Sommigen zijn huiverig om te vliegen of angstig voor de behandeling. Tijdens onze groepsreizen zijn we zelf aanwezig bij het inchecken op de luchthaven. Maar ook bij de transfer naar het hotel. We begeleiden het bezoek aan de kliniek en zorgen voor de nodige afleiding.”

Lagere kosten

“Het grootste voordeel van een behandeling in Turkije is dat de arbeids- en laboratoriumkosten veel lager liggen, waardoor een hoogwaardige behandeling ruim de helft goedkoper is. Er is behoorlijk veel vraag naar goede adressen”, zegt ze ter verduidelijking. “Dan is het prettig dat iemand zoals ik de taal spreekt, het land kent en vertrouwd is met de werkwijze en specifieke behandelingen.”

Wil jij ook jouw verhaal plaatsen in de volgende glossy?

Ja, ik wil een vrijblijvende bel-afpsraak
Inspirerende verhalen
van zakenvrouwen